biuro sprzedaży mieszkań warszawa

Co warto wiedzieć sprzedając mieszkanie i jak się do niego przygotować?

Rynek nieruchomości ma się obecnie bardzo dobrze. Jest to tym większe zaskoczenie, że jeszcze rok temu ceny mieszkań diametralnie spadały, teraz rosną. Brzmi to dobrze, gorsza informacja jest taka, że owszem ceny mieszkań rosną, ale tylko nowych. Zatem sprzedaż mieszkania z rynku wtórnego jest zdecydowanie trudniejsza. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam, co warto wiedzieć sprzedając mieszkanie i jak się do niego przygotować?

Wyremontowane mieszkania lepiej się sprzedają

Skoro już wiecie co nieco o rynku nieruchomości, to powinniście też wiedzieć jakie mieszkania sprzedają się najlepiej. Wbrew obiegowej opinii to nie mieszkania do remontu cieszą się popularnością, lecz mieszkania już wyremontowane i nadające się od razu do zamieszkania. Obecnie wiele osób pracuje naprawdę sporo i nie ma czasu na remont. Zatem woli od razu wprowadzić się do urządzonego lokum. Jednocześnie najpopularniejsze style to skandynawski, glamour, ale i loftowy. Jeżeli więc chcecie zwiększyć szanse na sprzedaż mieszkania, to jednak lepiej je wyremontować. Dodatkowo stan techniczny instalacji musi być należyty. Jeżeli coś nie działa, to trzeba to naprawić.

 

Sprzedaż na własną rękę jest trudna

Sprzedaż mieszkania na własną rękę jest bardzo trudna. Wynika to z faktu, że musicie przygotować ogłoszenie i to dobre ogłoszenie. Niezbędne jest też wykonanie świetnych zdjęć, które będą ukazywać lokum w całej okazałości. W tym przypadku nie możecie pozwolić sobie na żadną fuszerkę, a to oznacza, że wykonanie świetnych zdjęć oraz ogłoszenia może trochę potrwać. A jak wiadomo czas to pieniądz i gdy zależy Wam na szybkiej sprzedaży, to lepiej postawić na pomoc fachowców. Należy więc udać się do biura sprzedaży mieszkań. Warszawa, Kraków czy Wrocław, na pewno tam znajdziecie najlepszych specjalistów, ale również agencje nieruchomości znajdują się w mniejszych czy nawet małych miastach . Co zyskujecie korzystając z nich? Na pewno sporo. Jest to oszczędność czasu, gdyż wszystkimi formalnościami zajmuje się agent nieruchomości. W większości agencji prowizję płacicie dopiero po sprzedaży mieszkania. Zatem takie rozwiązanie jest bardzo korzystne.

Czy warto sprzedać mieszkanie w skupie nieruchomości? Oczywiście, że nie!

W sieci można znaleźć wiele ogłoszeń brzmiących: „kupię każde mieszkanie”. Czy to prawda? Oczywiście w większości przypadków tak, bo tak właśnie reklamują się firmy zajmujące się skupem nieruchomości. Takie firmy rzeczywiście skupują większość mieszkań, ale też formalności biorą na siebie. Wystarczy tylko skontaktować się z przedstawicielem firmy. Następnie odwiedzi on Was i oceni Wasze mieszkanie. Po kilku dniach otrzymacie ofertę i jeżeli ją zaakceptujecie, pozostaje już tylko wizyta u notariusza i podpisanie dokumentów o sprzedaży. Do tego pieniądze otrzymacie zaraz po sprzedaży. Możecie wybrać gotówkę bądź też przelew bankowy. Brzmi to dobrze, ale jak wiadomo takie oferty nie są pozbawiony pewnych szkopułów. Rzecz jasna wszystko odbywa się legalnie, jednak problemem jest to, ile otrzymacie za mieszkanie. Na pewno nie otrzymacie jego wartości, lecz maksymalna kwota jaką możecie dostać wynosi średnio 70%. W wyjątkowych przypadkach może być to 80%. Zatem pod kątem finansowym takie rozwiązanie nie jest zupełnie opłacalne – chyba, że rzeczywiście potrzebujecie pilnie pieniędzy.

Wiele ofert i mało konkretów – z tym musicie się liczyć

Niestety, sprzedając mieszkanie, musicie uzbroić się w cierpliwość. Wiele osób może się z Wami kontaktować, jednak nie zawsze oferty, jakie otrzymacie, będą warte uwagi. Większość z nich będzie zwyczajnie nieopłacalna. Zdarzać się będą ludzie, którzy będą próbowali Wam wmówić, że ich oferta jest najlepsza i na pewno więcej nie otrzymacie za mieszkanie. Będą też i tacy, którzy zapewne wycofają się przed samą finalizacją. Dlatego też cierpliwość jest wskazana i to naprawdę duża cierpliwość, która wiele razy będzie wystawiana na próbę. Ale może akurat będziecie w tej grupie, której udaje się sprzedać mieszkanie naprawdę szybko.

Nie można ani windować ceny, ani też obniżać. Jeżeli chcecie zaoszczędzić swój czas i pieniądze, to koniecznie skorzystajcie z pomocy profesjonalistów.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij