Czy warto zainwestować w baterie podtynkową?

Czy warto zainwestować w baterie podtynkową?

Baterie podtynkowe to rodzaj baterii umywalkowych, które są montowane bezpośrednio w ścianie pod tynkiem, co pozwala na uzyskanie bardziej minimalistycznego efektu. Są one coraz popularniejsze w nowoczesnych łazienkach! Czy warto w nie inwestować? Postaramy się przybliżyć Państwu ten temat w naszym artykule., sprawdźmy czy bateria umywalkowa podtynkowa to dobry wybór!

Czy warto zainwestować w baterie podtynkową?

Źródło www.in360.pl

Zalety baterii podtynkowych

Zanim rozwiejemy wątpliwości, pozwolimy sobie przedstawić w punktach, dlaczego  warto zainteresować się bateriami podtynkowymi i przybliżmy ich zalety, których zdecydowanie nie brakuje:

 • Estetyka: Baterie podtynkowe nie mają widocznych elementów montażowych, co sprawia, że wyglądają bardzo estetycznie i nie zajmują dużo przestrzeni, dlatego idealnie sprawdzają się w małych łazienkach.
 • Łatwość utrzymania czystości: Baterie podtynkowe są łatwiejsze w utrzymaniu czystości niż tradycyjne baterie, ponieważ większość elementów, które mogą się zabrudzić lub uszkodzić jest schowanych.
 • Bezpieczeństwo: Baterie podtynkowe są bezpieczniejsze niż tradycyjne baterie, ponieważ nie posiadają wystających lub ostrych elementów montażowych, które mogą być niebezpieczne dla dzieci lub osób starszych.
 • Trwałość: Baterie podtynkowe są bardziej trwałe od tradycyjnych baterii, ponieważ wszystkie elementy montażowe schowane są w ścianie dzięki czemu nie są narażone na działanie wilgoci.

Źródło www.in360.pl

Wady baterii podtynkowych

Mimo  wielu zalet baterie podtynkowe mogą nie przypaść każdemu do gustu, o to kilka mankamentów wymienianych przez konsumentów, które sprawiają, że nie każdy jest zainteresowany instalacją baterii podtynkowych:

 • Koszt: Baterie podtynkowe, ze względu na bardziej zaawansowaną technologię mogą być droższe niż tradycyjne baterie.
 • Instalacja: Baterie podtynkowe wymagają specjalistycznej instalacji, co może być trudniejsze i bardziej czasochłonne niż instalacja tradycyjnej baterii, co wiąże się z większymi kosztami usługi u profesjonalisty.
 • Naprawa: W przypadku awarii baterii podtynkowej naprawa może być trudniejsza i bardziej kosztowna niż naprawa tradycyjnej baterii, ponieważ konstrukcja takiej baterii jest bardziej skomplikowana i wymaga ona dostępu do instalacji podtynkowej.

Jak wybrać odpowiednią baterię podtynkową dla swojej łazienki?

Przy wyborze odpowiedniej baterii podtynkowej warto wziąć pod uwagę następujące czynniki:

 • Budżet: Baterie podtynkowe mogą być droższe w zakupie niż tradycyjne baterie, dlatego warto określić swój budżet i szukać baterii, która mieści się w granicach tego budżetu.
 • Wymiary umywalki: Ważne jest, aby dobrać baterię, która będzie odpowiednio wielkością dostosowana do wymiarów umywalki, tak żeby korzystanie z umywalki było komfortowe.
 • Materiał: Baterie podtynkowe mogą być wykonane z różnych materiałów, dlatego należy wybrać materiał, który będzie odpowiednio wytrzymały i zapewni nam niezawodne użytkowanie przez wiele lat.
 • Design: Ważne jest, aby wybrać baterię, która będzie pasować do stylu wykończenia łazienki. Inną baterie wybierzemy do łazienki retro a inną do łazienki w stylu minimalistycznym.
 • Gwarancja: Ważne jest, aby wybrać baterię z odpowiednią gwarancją, szczególnie jeśli jest ona droższa w zakupie. Dłuższa gwarancja może zapewnić spokój ducha w przypadku awarii lub innych problemów z baterią.
 • Znany producent: Wybór renomowanego producenta to bardzo ważny aspekt. Warto zdecydować się na firmę, która specjalizuje się w produkowaniu baterii.

Mamy nadzieję, że wystarczająco dobrze podsumowaliśmy temat baterii podtynkowej. Niewątpliwie żadna inna bateria łazienkowa nie prezentuje się tak okazale, dlatego właściwie to właśnie baterie podtynkowe są najczęściej wybierane do nowoczesnych łazienek!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij