Drewniany plac zabaw – dlaczego warto wybrać ten wariant?

Drewniany plac zabaw – dlaczego warto wybrać ten wariant?

Drewno coraz częściej wygrywa z plastikiem i metalem. Naturalny surowiec ma w sobie coś szczególnego, co w przeciwieństwie do masowych produktów ze sztucznych komponentów pozwala najmłodszym być bliżej natury. Drewniane place zabaw stają się niezwykle popularne, gdyż swoim charakterem idealnie wpisują się w przyrodę oraz stanowią przyjazny dzieciom materiał. Co jeszcze przemawia za drewnianym placem zabaw?

Każdy rodzic chce, by jego bobas bawił się w bezpiecznej, ciekawej i przyjemnej przestrzeni. Dobro dziecka podczas aktywności jest najważniejsze, więc nic dziwnego, że drewniany plac zabaw to nie chwilowa moda, ale rozsądny wybór. Miejsce zabaw, wypełnione naturalnymi elementami przyrody, ma nie tylko niepowtarzalny urok, ale też buduje szczególną relację pomiędzy dzieckiem a naturą. Poza tym korzystnie wpływa na rozwój Twojej latorośli – zarówno fizyczny, jak i psychiczny.

Dlaczego drewniany plac zabaw jest lepszym rozwiązaniem?

Drewniany plac zabaw harmonijnie współgra z otoczeniem i tworzy przyjemny obiekt dla dzieci, charakteryzujący się naturalną estetyką. To ekologiczny materiał, przyjazny dla środowiska, dlatego drewniane place zabaw są bardziej zrównoważonym wyborem. Jakie korzyści gwarantują dzieciom?

  • Wpływają korzystnie na sensorykę maluchów – drewniane place zabaw mają przyjemniejszą teksturę, co dla małych rączek jest istotne. Drewno dobrze przewodzi ciepło i ma zapach, dlatego rozwija dziecięce zmysły. Dotykając i obserwując, najmłodsi rozwijają swoje zdolności percepcyjne oraz sensoryczne. To wpływa na rozwój ich zdolności poznawczych i postrzeganie świata.
  • Lepiej rozwijają wyobraźnię – drewniane place zabaw są zazwyczaj prostsze w formie, gdyż zachowują swoją naturalną surowość. To daje dzieciom większą swobodę interpretacji i twórczego wykorzystania. Maluchy mogą eksperymentować z różnymi rolami, scenariuszami i tworzą własny świat zabaw, rozwijając dobrze swoją kreatywność i wyobraźnię.
  • Uspokajając negatywne emocje – otoczenie zawierające sztuczne materiały może powodować stres, natomiast naturalne elementy, do jakich zalicza się również drewniany plac zabaw, koją swoją przyjazną strukturą, redukując nieprzyjemne odczucia. Drewno daje podobny efekt jak przyroda, która wycisza i wpływa na dzieci w relaksujący sposób.

Wybierając drewniany plac zabaw, pokazujesz dziecku, że zrównoważony rozwój jest ważny. W ten sposób kształtujesz w nim świadomą postawę ekologiczną, co wpływa na jego poczucie odpowiedzialności, empatię i troskę o świat, w którym żyje.

Drewniany plac zabaw – ciekawostki, które Cię zaskoczą

Dla dzieci bardzo ważne jest przebywanie na łonie przyrody. Jeśli zdecydujesz się na drewniany plac zabaw, zmotywujesz swoją latorośl do przebywania na świeżym powietrzu, odrywając ją skutecznie od laptopa, telefonu czy też telewizyjnego ekranu. Wszystkie zmysły dziecka powinny być nakierowywane na maksymalne odbieranie przyrody, dlatego tak popularne są nie tylko ogrodowe place zabaw z drewna, ale również pokoje, kreowane w leśnej aranżacji, w których drewniane elementy grają pierwsze skrzypce.

Liczne badania pokazują, że drewno ma ogromny wpływ na psychikę malucha, ponieważ działa terapeutycznie. Drewniane place zabaw nawiązują do naturalnego środowiska, dlatego są korzystniejsze. Udowodniono, że gwarantują najmłodszym większe poczucie szczęścia i własnej wartości, lepszą wydolność fizyczną i umysłową oraz zmniejszają ich stres. Dobre wrażenie na dzieciach robią drewniane place zabaw, gdyż swoim wyglądem bardziej zachęcają do aktywności. Poza tym dotykanie naturalnej struktury zapewnia większe poczucie bezpieczeństwa i tworzy niezwykłą relację między dzieckiem a naturą.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij