Jaki blat wybrać? Zalety blatów akrylowych

Jaki blat wybrać? Zalety blatów akrylowych

Blaty akrylowe charakteryzują się idealnie gładką i nieporowatą powierzchnią, dzięki czemu niezwykle łatwo jest utrzymać je w nienagannej wręcz higienicznej czystości. Jest to bardzo ważne w przestrzeni kuchennej, gdzie o zabrudzenia nietrudno. Ponieważ zanieczyszczenia nie wnikają w strukturę blatu, to nie powstają trudne do usunięcia plamy. Nie bez znaczenia są także kwestie higieny, które wpływają na jakość przyrządzanych posiłków.

Powody, dla których warto wybrać blat akrylowy

Jak wiadomo, blaty kuchenne na co dzień narażone są na kontakt z różnymi substancjami, potrawami i tłuszczami oraz olejami. Gładka powierzchnia blatów akrylowych skutecznie opiera się wszelkim zabrudzeniom, które mogłyby spowodować trwałe defekty. Ponadto akryl jest całkowicie odporny na wilgoć, a więc blat nie pęcznieje ani nie deformuje pod wpływem cieczy. Jedną z cenionych firm zajmujących się produkcją blatów akrylowych jest https://www.rehau.com/pl-pl. Ten uznany producent dostarcza blaty w różnorodnej kolorystyce i o ciekawym wzornictwie, idealnie spełniającym kryteria współczesnego projektowania kuchni. Ponadto blaty akrylowe mogą być wykończone w macie, połysku lub półmacie, co oznacza wiele możliwości aranżacyjnych. 

Blaty akrylowe świetnie wpisują się w nowoczesne trendy architektoniczne podporządkowane zasadom funkcjonalności i minimalizmu. Są estetyczne i bardzo praktyczne. Ponadto nie blakną pod wpływem promieniowania UV, a więc bez obaw można je stosować w kuchniach z południową ekspozycją okien oraz w dobrze naświetlonych wnętrzach ze strefą otwartą. Blaty akrylowe powoli wypierają z rynku blaty laminowane, które są od nich mniej trwałe oraz droższe blaty z kamienia naturalnego. Akryl jest materiałem wytrzymałym i stosunkowo niedrogim, a więc jest to inwestycja na lata.

Właściwości blatów akrylowych

Blaty akrylowe powstają z mieszanki naturalnych minerałów i pigmentów oraz żywicy akrylowej. Akryl jest materiałem bardzo przyjemnym w dotyku, ponieważ przyjmuje temperaturę otoczenia i nigdy nie jest zimny – czego nie można powiedzieć o blatach kamiennych. Blat akrylowy zwykle wystarczy myć wodą, a w przypadku silnych zabrudzeń można sięgnąć po detergenty i środki chemiczne bez obaw o uszkodzenie struktury blatu. Ogromną zaletą akrylu jest wysoka wytrzymałość mechaniczna, a fronty akrylowe matowe to świetny wybór do kuchni w domach, w których mieszkają małe dzieci. Zarówno fronty jak i blaty akrylowe można w łatwy i szybki sposób naprawić miejscowo. Kolor i wzór widoczny jest na całym blacie i w jego strukturze, a więc możliwe jest spolerowanie uszkodzeń i przywrócenie pierwotnego wyglądu. Jest to zatem rozwiązanie na lata, a do tego dostępne w przystępnej cenie.  

Akryl jest materiałem bardzo plastycznym i przyjemnym w obróbce. Blat akrylowy jest idealnym wyborem do kuchni w kształcie litery U lub L, ponieważ możliwe jest wyprodukowanie blatu bez spoin i łączeń, dzięki czemu woda ani tłuszcze nie wnikają w jego strukturę. Popularnym w ostatnich latach rozwiązaniem są blaty zintegrowane ze zlewozmywakiem, które także powstają z akrylu. Jest to świetny sposób na podkreślenie minimalistycznej aranżacji w kuchni i stworzenie przestrzeni łatwej w utrzymaniu w czystości. Pomiędzy blatem a zlewozmywakiem nie ma szczelin ani spoin, a więc woda nie wnika i nie powoduje odkształceń. Pomimo upływu lat i intensywnej eksploatacji powierzchnia blatu nie ulega zmianom i zachowuje stabilność wymiarową nawet w przypadku bardzo dużych powierzchni. Akryl nie odkształca się ani nie deformuje nawet w wilgotnych środowiskach. Bez obaw z akrylu można wykonać także blat do szafek łazienkowych. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij