Lampy podłogowe – najlepszy wybór do domowego biura?

Lampy podłogowe – najlepszy wybór do domowego biura?

Jednym z najważniejszych elementów domowego biura jest oświetlenie. Przestrzenie robocze w domach doświetlają nie tylko lampki biurkowe, ale również lampy podłogowe. Innowacyjne lampy podłogowe fenomenalnie sprawdzają się w strefach home office! Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego warto postawić przy biurku model podłogowy i jak wybrać dobrą lampę podłogową do pracy.

Podczas pandemii COVID-19 praca w domu stała się standardem. Wielu pracowników przestawiło się na tryb zdalny lub hybrydowy, a spora część specjalistów zrezygnowała z etatów na rzecz umów B2B. By produktywnie i bezpiecznie pracować w domowych warunkach, potrzebne jest stworzenie ergonomicznej strefy home office – z dopasowanym do potrzeb biurkiem, fotelem i oświetleniem. Domowych biur nie muszą doświetlać wyłącznie lampy biurkowe. Warto przełamać schematy i sięgnąć po nowoczesne lampy podłogowe! Optymalnie doświetlisz blat (i nie tylko) oraz stworzysz supermodną przestrzeń, cudownie działającą na Twoją produktywność i samopoczucie.

Dlaczego lampy podłogowe są idealnym wyborem do strefy home office?

Panuje przekonanie, że lampy podłogowe są rozwiązaniem zarezerwowanym tylko dla dużych pomieszczeń, a do tego ciężkim, więc niewygodnym w ustawianiu i przestawianiu. To oczywiście nieprawda. Trzeba tylko wybrać model dopasowany do posiadanego metrażu i potrzeb w zakresie mobilności.

Lampy podłogowe, w przeciwieństwie do większości modeli biurkowych, nie zajmują miejsca bezpośrednio na biurku, więc zyskujesz cały blat do swobodnego wykorzystania.

Wbrew pozorom, są całkiem mobilne, mimo najczęściej strzelistych konstrukcji. Przestawienie lampy podłogowej nie wiąże się z wierceniem czy maskowaniem dziur. Co więcej, na rynku dostępne są modele z wbudowanym uchwytem, ułatwiającym przenoszenie z miejsca na miejsca.

W domowych biurach najlepiej sprawdzają się lampy stojące z ruchomymi kloszami i/lub regulowanymi ramionami. Pozwalają one na precyzyjne doświetlanie różnych obszarów blatu, ściany i przestrzeni wokół biurka. Taką funkcjonalność oferują m.in. modele kreślarskie.

Do tego oryginalne lampy podłogowe poprawiają atrakcyjność wystroju. Pełnią we wnętrzach rolę ważnej dekoracji. Mają bardziej pokojowy niż „biurowy” charakter, więc pomagają wyczarować przyjemną atmosferę. To ważne zwłaszcza, gdy urządzasz kącik roboczy w pokoju kojarzonym z wypoczynkiem, np. w salonie lub w sypialni.

Jakie lampy podłogowe wybrać do domowego biura?

Wybierając lampy podłogowe do domowego biura, koniecznie zwróć uwagę na kilka ważnych parametrów.

  • Natężenie światła – jeśli wykonujesz czynności wymagające przeciętnej uwagi, wystarczy Ci światło o natężeniu około 300 lx. Pracujesz przy komputerze? Niech wartość ta wynosi 500 lx. Twoja praca wymaga wysokiej precyzji? W takim razie Twoja strefa robocza powinna być doświetlona 750 lx.
  • Barwa światła – w większości stref home office sprawdza się światło o neutralnej barwie, zbliżonej do światła dziennego. Jeśli musisz mocno się skupiać podczas wykonywania swoich obowiązków, może Ci się przydać lekko chłodny blask.
  • Rodzaj źródła światła – w codziennie użytkowanych biurach domowych warto mieć lampy podłogowe LED z wbudowanym źródłem światła. Są one wysoce energooszczędne, wytrzymałe i bezproblemowe w eksploatacji.
  • Design – nie zapomnij o estetyce oświetlenia podłogowego! Wybierz lampę odpowiadającą Twoim gustom i pasującą do całego wystroju. Będzie Ci się pracowało przyjemniej. A gdy skończysz pracę, nie będziesz czuć się jak w biurze.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij