Malowanie ścian - ile kosztuje malowanie mieszkania Przybliżone ceny

Malowanie ścian – ile kosztuje malowanie mieszkania? Przybliżone ceny

Malowanie ścian powinno być wykonane co kilka lat, gdyż farba po jakimś czasie blaknie, warstwa ochronna ulega uszkodzeniu i powstają przebarwienia oraz zabrudzenia. Ceny za tego typu usługi w szybkim tempie potrafią ulec zmianie przez co ktoś może nie być przygotowany do takiego remontu. W tym artykule dowiesz się ile trzeba zapłacić za malowanie ścian obecnie oraz jakie prace wliczane są w taki remont? 

Ile trzeba wydać za malowanie ścian? Cena w 2021 roku

Ceny z roku na rosną o kilka procent. Ma to wpływ także na ceny malowania ścian  w mieszkaniach, czy domach, które w porównaniu do 2020 roku wzrosły od 5 do 10%. Dodatkowo nie każdy ma czas na to, by samemu pomalować dane pomieszczenie dlatego z reguły wynajmowana jest do tego typu prac ekipa. Do malowania ścian należy więc doliczyć nie tylko koszt samej robocizny, ale także prace przygotowawcze. Ile więc zatem będziemy musieli zapłacić za malowanie wynajmując do tego celu odpowiednią ekipę? Średnia cena na rok 2021 to od 12 do 17 zł za mkw. 

Tak kształtuje się sam cennik malowania ścian i sufitów. Wszelkie dodatkowe prace takie jak np. mycie, usuwanie starych farb, czy gruntowanie oraz rozłożenie folii mają wpływ na końcową cenę za malowanie. Największe ceny i to dla nikogo nie powinno być zaskoczenie za takie usługi są w Warszawie.  Natomiast najniższą cenę spotkasz w województwach zachodniopomorskim i świętokrzyskim.

Co wpływa na koszt malowania ścian?

Pędzle i wałki  w porównaniu do kosztów za farbę są jednym z najdroższych sprzętów potrzebnych do tego typu prac. Dodatkowo często jakieś rzeczy trzeba dokupić przez co ostateczna cena rośnie. Rachunek za zakupy będzie większy w momencie, kiedy wszystkie produkty będą lepszej jakości. Trzeba też wziąć pod uwagę to, że ściana będzie malowana kilka razy, gdyż w przeciwnym razie mogą pojawić się jaśniejsze plamy w niedomalowanych miejscach. Jednak musisz odczekać jak farba wyschnie przed kolejnym malowaniem. Schnięcie trwa od kilku do kilkunastu godzin. Czas jaki musi poświęcić fachowiec na wykonanie wszystkich prac to z reguły kilka dni. Dla niektórych opłacalne może się stać wcześniejsze przygotowanie ścian, gdyż w ten sposób płacisz tylko za samo malowanie.

Na co patrzeć przy wyborze fachowca do malowania ścian?

Wybór ekipy remontowej do malowania powinien być przemyślany oraz przedyskutowany z rodziną, gdyż na pewno np. wujek lub kuzyn mieli styczność z jakąś firmą, która wykonywała prace remontowe w domu lub mieszkaniu. Dodatkowo można po opinie zasięgnąć do sklepu sprzedającego farby pisząc do nich e-maila z zapytaniem. Jednak musisz pamiętać, aby miejsce to było wcześniej sprawdzone w internecie. Znajdują się tam przecież specjaliści, którzy znają, a nawet mają kontakt z dobrymi ekipami. Pracują tam przecież specjaliści. Powinien zostać także omówiony zakres prac, które ma być wykonany przez ekipę. Najlepiej także pomyśleć o stworzeniu umowy, gdyż w momencie kradzieży lub nie wywiązania się z zleconych usług można sprawę skierować do sądu w celu domagania się odszkodowania. Ostateczną decyzję w sprawie malowania ścian musisz podjąć samodzielnie. W niektórych przypadkach część materiałów będziesz musiał ogarnąć sam. Za 2,5 litra farby będziesz musiał zapłacić od 60 do 100 zł. Droższe farby mają dodatkowe parametry takie jak łatwość zmywania z nich zabrudzeń. Musisz także mając dzieci liczyć się z tym, że może sobie ono zażyczyć by na jego ścianie został wykonany jakiś wzorek. W takim celu musi zostać zatrudniona osoba ze specjalistycznym doświadczeniem malarskim. 

Jaka jest cena za prace przygotowawcze? W 2021 roku?

Zakres prac przygotowawczych jakie należy wykonać może różnić się w zależności od stanu budynku oraz ścian w domu lub mieszkaniu. Gdy wprowadzasz się dopiero do domu w stanie surowym to malowanie ścian może być wykonane od razu bez dodatkowych prac przygotowawczych jak ma to miejsce już we wcześniej zamieszkałym miejscu. Dodatkowo, gdy ściany są już gotowe pod malowanie to zaoszczędzisz na zakupie materiałów do naprawy ściany.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij