Top 5 rad, dzięki którym praca na roli będzie efektywniejsza

Top 5 rad, dzięki którym praca na roli będzie efektywniejsza

Praca na roli jest trudna i niestety często nie jest opłacalna. Trzeba pamiętać również o BHP i przestrzegać obowiązujących przepisów. Dziś przedstawimy Wam top 5 rad, dzięki którym praca na roli będzie efektywniejsza.

Rada nr 1: Skorzystaj z systemu zarządzania ERP

Prowadzenie dużego gospodarstwa rolnego wymaga zastosowania nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą uniknąć błędów, a przy tym przyspieszą procesy produkcyjne. Z tego powodu doskonale sprawdzają się zintegrowane systemy informatyczne. Odpowiednio dobrany system ERP wspomoże zarządzanie gospodarstwem rolnym. Dzięki niemu możecie monitorować działalność, ale też optymalizować koszty. Wzrośnie też wydajność, a przy tym usługi nie stracą na jakości. Zyskacie w ten prosty sposób przewagę nad innymi firmami. Co istotne, informacje z danych obszarów są gromadzone w bazach danych i przez to często dochodzi do nieefektywnego zarządzania. Brak systemu ERP powoduje problemy w organizacji pracy. Dochodzi też do błędów logistycznych, zaś praca odbywa się w oparciu o nieaktualne dane. Dlatego każdy przedsiębiorca prowadzący duże gospodarstwo rolne powinien zdecydować się na oprogramowanie, które pozwoli mu na lepsze zarządzanie przedsiębiorstwem. Szczególnie dobrze to rozwiązanie sprawdza się gdy prowadzi się sprzedaż, zarządza pracą magazynu czy przetwórstwa rolnego. Warto wiedzieć, że posiadając system ERP wszystkie dane są przechowywane w jednym miejscu. Dzięki temu dostęp do nich jest łatwy.

Rada nr 2: zainwestujcie w dobre sprzęty rolnicze

Aby można było mówić o efektywności pracy na roli, konieczne jest zapewnienie odpowiednich maszyn rolniczych. Inwestycja szybko się zwróci. Oczywiście posiadając nowoczesne maszyny można zapewnić większe bezpieczeństwo pracy, ale też przyspieszyć ją, a do tego wszystkiego nie trzeba obawiać się o przestoje. Oczywiście tak jak wspominaliśmy maszyny nie są tanie. Na szczęście można skorzystać z opcji leasingu czy też innej formy kredytowania. Do tego dochodzi także możliwość wypożyczania maszyn budowlanych.

praca na roli

Rada nr 3: postawcie na dobre opony rolnicze

Bardzo duże znaczenie dla efektywności prac na roli ma dobór odpowiednich opon rolniczych. Powinny być dostosowane do warunków terenowych, a także zapewniać oszczędność paliwa. Jednocześnie dobrej jakości opony nie niszczą upraw i posiadają odpowiedni bieżnik. Dobrym wyborem mogą być opony do traktora radialne. Tutaj trzeba wiedzieć, że pozwalają na lepszy kontakt z nawierzchnią i zapewniają świetną przyczepność nawet w trudnych warunkach. Ich boki są elastyczne, co wpływa na lepszy komfort jazdy. Bieżnik jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i co ważne nawet przy większych prędkościach nie nagrzewa się. Jeżeli rolnik zajmuje się chowem bydła, to musi dbać o okresowe skracanie trawnika na pastwisku i tu bardzo dobrze sprawdzają się traktorki koszące. Taki sprzęt sprawdza się również do utrzymywania trawnika w dużych sadach owocowych. Odpowiednie opony do traktorka przyspieszają koszenie, ale też nie niszczą trawy. Dzięki temu można zapewnić odpowiednie warunki zwierzętom hodowlanym.

Rada nr 4: zadbajcie o stan techniczny sprzętów

Prowadzenie gospodarstwa rolnego wymaga stosowania odpowiednich sprzętów. Trzeba też pamiętać o tym, aby sprawdzać stan techniczny urządzeń. Należy to robić regularnie i w żadnym wypadku nie można o tym zapominać. Wpływa to na bezpieczeństwo, ale też efektywność pracy na roli. Do tego zapobiega przestojom, które mogą wiązać się z wysokimi stratami. Oczywiście stan techniczny powinny oceniać osoby posiadające do tego uprawnienia. Lepiej nie robić tego na własną rękę.

Rada nr 5: zainwestuj w panele fotowoltaiczne

Chyba nikogo nie zaskoczymy stwierdzeniem, że energia elektryczna jest bardzo droga. Szczególnie odczuwają to firmy oraz gospodarstwa rolne. Na szczęście można obniżyć rachunki, a przy tym postawić na ekologię. Warto zdecydować się na inwestycję w panele fotowoltaiczne, tym bardziej, że aktualnie można otrzymać wysokie dofinansowanie. Takie rozwiązanie pozwoli Wam obniżyć koszty energii elektrycznej nawet o kilkadziesiąt procent. Pamiętajcie, że w przypadku dużych budynków doskonale sprawdza się termomodernizacja.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij