panele winylowe Opole

Panele winylowe w pełnej krasie – wszystko, co musisz na ich temat wiedzieć!

Wykończenie podłogi w domu czy w mieszkaniu jest zwykle drugą pracą, zaraz po wykończeniu ścian. W końcu taka kolejność sprawia, że nie trzeba podłogi zasłaniać i prace przebiegają szybciej. W dzisiejszym poradniku przybliżymy konkretny materiał na podłogi, a mianowicie panele winylowe. Czym się charakteryzują, jakie są ich mocne strony? Czy mają jakieś mankamenty? Te kwestie postaramy się przybliżyć.

Co warto wiedzieć na temat estetyki paneli winylowych? Z czego składa się pojedynczy panel?

Bez wątpienia panele winylowe zwracają na siebie uwagę różnorodną estetyką. Mogą doskonale imitować powierzchnie drewna, nawet słoje i sęki. Dzięki temu sprawdzają się w bardziej tradycyjnych aranżacjach czy remontach starych domów. Ich estetyka może być też zgoła inna. Mianowicie powierzchnia paneli może przypominać beton lub kamień. Stąd tego rodzaju wykończenie jest świetne także do nowoczesnych aranżacji, tym bardziej że panele można kłaść bezspoinowo. Nie potrzeba dylatacji nawet na powierzchni 400 m2. Panele winylowe mogą imitować reż ceramiczne płytki lub metalowe powierzchnie. Warto zwrócić uwagę, że pojedynczy panel składa się z wielu cienkich warstw winylu. Najważniejsza jest warstwa PVC, na którą nałożona jest warstwa poliuretanu. To właśnie ta część decyduje o wytrzymałości i odporności paneli. Pod nią znajduje się warstwa fotograficzna, która decyduje o kolorze czy wzorze, jaki przybierają panele winylowe. Opole jest miastem, gdzie znajdziecie sklep Sagar, który oferuje szeroką kamę tych produktów. Grubość paneli może wynosić od 3 do 7 mm. Mogą nadawać się do budynków użyteczności publicznej, a także dużego natężenia ruchu, jeśli posiadają klasę użyteczności 33. Materiały oznaczone cyframi 21, 22, lub 23 nadają się do domu i do małego, średniego lub dużego natężenia ruchu.

Poznajcie właściwości paneli winylowych

Poza różnorodnością pod względem designu panele winylowe z Opola wyróżniają się dobrymi parametrami technicznymi. Są wysoce odporne na ścieranie, co docenią osoby, których dzieci jeżdżą po salonie jeździkiem czy te, które są opiekunami psów i kotów. Ślady pazurów, czy szurania po podłodze nie powinny być widoczne. Panele winylowe posiadające podkład HFD świetnie sprawdzają się do łazienki i są wysoce odporne na wilgoć. Co ważne bardzo dobrze utrzymują ciepło, a jednocześnie nie przenoszą ładunków elektrostatycznych, dlatego dobrze sprawdzają się jako wykończenie ogrzewania podłogowego, także tego wodnego. Dzięki takim właściwościom nie gromadzą też kurzu, co niewątpliwie jest dużą zaletą użytkowania tej podłogi. Sprawia, że to doskonałe rozwiązanie zarówno dla alergików, jak i astmatyków. Warto podkreślić, że podłogi winylowe nie tylko dobrze utrzymują ciepło, ale również same w sobie są ciepłe, co odróżnia je od płytek ceramicznych czy kamienia. Dużą zaletą jest fakt, że mogą być montowane bezspoinowo, co tworzy jednolitą podłogę.

Dlaczego panele winylowe świetnie sprawdzają się zarówno do remontu kuchni, łazienki, jak i sypialni?

Poza swoimi świetnymi właściwościami panele winylowe są także łatwe w montażu. Można kłaść je bezpośrednio na poprzedni materiał bez konieczności kucia. Dotyczy to zarówno betonu, płytek ceramicznych, jak i przyklejonego parkietu. Można sobie zresztą poradzić bez pomocy profesjonalistów, co jest kolejnym atutem. Wystarczy wylać cienką warstwę wylewki samopoziomującej. Panele mogą być montowane na pióro i wpust bądź też klejone. Brak konieczności kucia jest tutaj dużą zaletą zarówno przy remoncie kuchni, łazienki, jak i sypialni. Warto podkreślić, że w tej ostatniej taka podłoga stworzy wyjątkową atmosferę, a mianowicie będzie się po niej stąpać cicho, niemal bezszelestnie. Gwarantuje dużą różnicę w stosunku do innych materiałów, jeśli chodzi o dźwiękoszczelność.

Czy panele winylowe łatwo utrzymać w czystości?

Ostatnią kwestią na którą musimy zwrócić uwagę jest łatwość utrzymania paneli winylowych w czystości. Otóż nie trzeba ich ani cyklinować ani olejować czy woskować. Do mycia wystarczy woda z odrobiną detergentu. Dzięki bezspoinowemu montażowi zanieczyszczenia nie wnikają w zakamarki, co tylko ułatwia sprzątanie. Na co dzień nie gromadzi się na niej kurz tak jak na innych powierzchniach, co jest dodatkową zaletą.

Właściwie trudno znaleźć mankamenty paneli winylowych, bo i cena jest bardzo korzystna. Zatem nie pozostaje nic innego, jak przejrzeć ofertę paneli winylowych z Opola i wybrać coś idealnego do swojego mieszkania.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij